TEAM RESULTS

Place
Team
 Name
Points
Team
Category
Team
Member 1
Team
Member 2
Team
Member 3
Team
Member 4
Team
Member 5
1.
Lakeside
370
School Varsity
Holly Kuestner
Tori Borish
Catherine Olsson


2.
La Porte Varsity
416
School Varsity & JROTC
Curtis Adams
John Girton
James Grady
Victor Marrero
Michael Norris
3.
Green Meadow Warriors
430
School Varsity
Michael Sandstrom
Erin Schirm
Gillian Ziegler
Elisabeth Flannery

4.
Kennesaw Mountain HS NJROTC Varsity
465
School Varsity & JROTC
Ashley Montgomery
Jesse Galt
Andrew Bruce
Matthew Angel
Josh Neal
5.
Channelview Falcons Varsity
493
School Varsity & JROTC Noah Balderas
Yanet MontesDeOca
Ernesto Sarabia
Delia Deleon
Danny Gauthier
6.
FUMA Varsity
498
School Varsity
Aleks Peterson
John Warren
Michael Dale Helm
Kyle Pape
Adam Welsh
7.
Plano East Senior High Varsity
568
School Varsity & JROTC Ryan Schubert
Collin Penn
Payden Collins
Leonardo Sanchez
Tyler Gittens
8.
Apollo Varsity Blue
572
School Varsity & JROTC
Patrick Bennett
Robert Cameron
Brent Hatfield
Chris O'Bryan
Michael Snyder
9.
Patuxent NJROTC Varsity
642
School Varsity & JROTC
William Bankhead
Matthew Uecker
Colin Kelly
Nicholas Youngblood
Jonathan Gott
10.
Apollo Varsity White
962
School Varsity & JROTC
Keasha Bryant
Westley Eklund
Jason Wiggins

11.
Eisenhower Eagle Varsity
dq
School Varsity & JROTC Erwin Ulin Christopher Aranzabal












1.
Cascadia
438
Club Varsity
Ryan Breseman
Kelsey Breseman
Marissa Roecks


2. Cascade Dynamics
441
Club Varsity
Matej Urban
Huw Stradling
Anna Urbanova
Lance Miller

3.
DVOA
470
Club Varsity
Greg Ahlswede
Alison Campbell
Susan Cornish











1.
La Porte Junior Varsity
365
School Junior Varsity
Chance Collard
Gilbert Garza
Ahsley Hernandez
Reuben Hernandez
Derek Scott
2.
Channelview Falcons JV1 380
School Junior Varsity Karla Rivera
Christopher Carey
Jesus Bravo
Marco Hinojosa Dominick Hernandez
3.
Kennesaw Mountain HS NJROTC JV
415
School Junior Varsity
Dylan Smith
Eric Williams
Sam Ponce
Jerrica Robbins
Michael Corbett
4.
Plano East Senior High JV Males 442
School Junior Varsity Nicholas Ledezma
Sid Fernandez
Brett Donmoyer
Dusten Abbott
Jason Henson
5.
Channelview Falcons JV2 457
School Junior Varsity Mariana Valdez
Bryon Jean-Louis
Samantha Dupree

6.
Alexis I duPont High School
483
School Junior Varsity Catherine Horstmann
Jane Ferguson
Catherine Collison
Jeremy Grimm

7.
BKW Bulldogs
494
School Junior Varsity
Anna Kusler
Christina Cole
Kayleigh Chalkowski
Danielle Willsey

8.
Plano East Senior High JV Females
518
School Junior Varsity Yvonne Monroy
Maria Roos
Amanda Pajouh
Khrystina Keen
Alexandra George
9.
Apollo JV Blue 536
School Junior Varsity Brittany Ellzey
Derek McCarty
Duray Selby
Amy Kuegel

10.
C. E. Byrd ISJV
540
School Junior Varsity
Andrew Ligon
Eric Blankenship
Cody Gwin
Billy Anderson
Kim Crosby
11.
McRoberts Runners
582
School Junior Varsity Peter Tummillo
Tyler Deering
Glendon Bartlett
Byron Davis
Joe Zinno
12.
Patuxent NJROTC JV
605
School Junior Varsity Joseph Ford Oliver Roy Nicholas Stiegman
Robert Lautner
13.
La Porte JV  #2
607
School Junior Varsity
Drew Girton
Jesse Gomez
Allix Johnson


14.
Eisenhower Eagles JV
683
School Junior Varsity Usvaldo Cepeda
Kevin Leal
Daniel MacKenzie
Phillip Tran

15.
Apollo JV White
961
School Junior Varsity
Adam Crabtree
Megan Filback
Nathan Rearden











1.
BAOC
417
Club Junior Varsity
Kelsey Wyatt-Mair
Valeria Fedyk
Michael Rodriguez











1.
Woodinville Montessori
369
School Intermediate
Dana Breseman
Jorden Lindquist
Gabrielle Lindquist
Rachel Ellis

2.
La Porte Middle School
407
School Intermediate
Paris Wallett
Rebekah Hernandez
Dana Johnson
Cody Norris
Emmanuel Solis
3.
North Brandywine A
423
School Intermediate
Dayne Thatcher
Dylan Singley
Jake Helliar
Nathan Ohrwaschel

4.
La Porte Mid School #2
453
School Intermediate
Terrance Sowell
Chris Vickers
Daniel Ward
Denise Huerta Dyllon Timm
5.
Apollo Intermediate
476
School Intermediate
Steven Luttrell
Robert Reed
Melissa Shaw
Austin Woodward

6.
Channelview Falcons Freshman Team
572
School Intermediate Harold Dancel Baldomero MontesDeOca
Juan Diaz
Claudia Rivera
Juan Carlos Cuatianquiz









1.
BKW Pups
358
School Primary
(non US Champs)
Hunter Fortuin
Adam Forti
Sarah Abbott


2.
Team Ramapo Central
402
School Primary
(non US Champs)
Aleck Breton
Anna Breton
Elina Breton


3.
North Brandywine B
470
School Primary
(non US Champs)
Corey Thatcher
Dylan Scarangi
Nikki Singley
Chase Thatcher
Brandon Helliar